SEK MUS

Tarptautinis projekto „Magic in the Classroom with Augmented Reality“ susitikimas Ludzoje, Latvijoje

Įvykdžius pirmuosius projekto „Magic in the Classroom with Augmented Reality“ darbus, atėjo laikas ir pirmajam tarptautiniam susitikimui. Taigi, Vasario 7 – 11 dienomis, Latvijos miestelyje Ludza, buvo surengtas projekto Erasmus + pirmasis tarptautinis projekto partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo devyni dalyviai atvykę iš penkių šalių partnerių: Turkijos, Kroatijos, Portugalijos, Lietuvos ir Graikijos. Tarp jų buvo ir projekto koordinatorė iš Lietuvos, Inga Jočionienė.

Pirmoji diena buvo skirta susipažinti su Ludzos pradine muzikos mokykla. Mokykloje teikiamas pradinis ugdymas, bei muzikinis lavinimas.  Įdomu tai, kad pabaigę pradinę mokyklą, mokiniai toliau mokosi muzikuoti, bet bendrojo lavinimo dalykus mokosi kitose mokyklose. Pristatydami savo mokykla, moksleiviai visus džiugino koncertu, kuriame svečiai galėjo pasidžiaugti šokėjų, daininkų, instrumentalistų bei pop muzikos grupių brandžiais koncertiniais numeriais. Svečiai buvo maloniai nustebinti mokyklos estetine aplinka, šiuolaikine muzikos aparatūra ir inovatyviomis IT galimybėmis.

Šiame susitikime, projekto dalyviai pristatė savo mokyklas, dalinosi pedagoginio darbo patirtimi. Buvo skaitomos paskaitos apie planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų įtraukimą į kasdienį mokymo procesą. Dalyviai sužinojo naujų metodų ir būdų kaip atskleisti mokinių naudojant IT teikiamas galimybes. Mokėsi naudotis QR ir Aurasma programomis. Diskutavo apie būsimus darbus, kuriuos moksleiviai turės įgyvendinti naudodami šias programas. Kadangi paskaitos ir kasdieninis bendravimas vyko anglų kalba, visi projekto dalyviai turėjo galimybę patobulinti anglų kalbos žinias tuo pačiu plėsdami supratimą apie kitas Europos kultūras.

Projekto partneriai turėjo galimybę susipažinti ne tik su Ludzos miesto istoriniais paminklais, bet ir Latgalos krašto istoriniais paminklais. Lankėmės šv. Aglonos bazilikoje, Preili lėlių muziejuje. Buvome maloniai nustebinti latvių svetingumu ir vaišingumu Aglonos duonos muziejuje.