Integruota pamoka „Aš ir valstybės tarnyba”

Integruota ekonomikos,  geografijos  ir pilietinio ugdymo pamoka IIG klasėje „Aš ir valstybės tarnyba“

Gruodžio 5 d.   IIG klasės mokiniai susitiko su  valstybės tarnybos pareigūnais – viešosios tvarkos policininku Vaidu Miliausku, karo policininke Natalija Mendos ir pasieniečiu Ignu Vitvickiu.

Viešosios tvarkos policininkas papasakojo apie petardų sprogdinimo atsakomybę, dažnai  įvykstančias skaudžias nelaimes,  apie viešosios tvarkos pažeidimų atsakomybę.  Mokiniai domėjosi apie jėgos panaudojimo ribas policininko darbe, apie būtinąją gintį, kaip apibrėžia būtinąją gintį įstatymai.  Linija tarp būtinosios ginties ir netyčinio sužalojimo labai plona. Mokiniai gavo patarimų, kaip protingai  elgtis panašiose  situacijose. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti specialias priemones – antrankius, guminę lazdą, ašarinių dujų balionėlį.

Karo policininkė papasakojo  apie kariuomenės veiklą  taikos metu.  Mūsų kariuomenė  tam, kad gintųsi nuo užpuolikų, bet ne pati pultų. Labiausiai vaikinus domino šauktinių įstatymas. Šauktinių gyvenimas, veikla ir galimybės kariuomenėje,  atlyginimai, tarnybos privalumai ir  trūkumai.

Pasienietis papasakojo apie  šalies sienas, jų saugumą. Supažindino su  pasienio tarnybos pareigūno darbo dienos veikla . Diskutavo apie pabėgėlių problemą Europoje,  dabartinė pabėgėlių situaciją Lietuvoje. Daug sužinojo apie kontrabandos  gabenimą per sieną, apie sulaikytų prekių tolimesnį likimą, apie nelegalių prekių įsigijimo, pardavimo ir vartojimo įstatymu,  numatyta atsakomybe.

Pareigūnai atsakė į visus mokinių pateiktus klausimus. Mokiniai gavo daug naudingos informacijos, turėjo galimybė pakalbėti su  trijų valstybės tarnybų  pareigūnais.

Mokyt. Lina Miliauskienė