Misija Sibiras’16

„Misija Sibiras“ – tai jauno žmogaus prisilietimas prie gyvosios istorijos paminklų, mūsų istorijoje gilų pėdsaką palikusių vietų tolimajame Sibire lankymas ir įamžinimas, pažinimas ten tebegyvenančių lietuvių ir dalinimasis neįkainojama patirtimi su tautiečiais, taip prisidedant prie jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo.

Jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas „Misija Sibiras‘16“ – tai jau vienuoliktus metus iš eilės organizuojama iniciatyva. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Sibire aplankė trylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių daugiau nei 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais. Projekto ekspedicijų dalyviai lankėsi Rusijos Federacijoje, Kazachstano ir Tadžikistano Respublikose. Pagrindiniai jų tikslai – rasti ir sutvarkyti lietuvių tremtinių kapus, aplankyti politinių kalinių lagerių teritorijas, palikti šiose vietose atminimo ir pagarbos simbolius, susitikti su čia tebegyvenančiais tautiečiais.

Po ekspedicijų jaunimas visuomenei pristato Sibire įgytą patirtį: lankosi Lietuvos ir užsienio mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, savo įspūdžius perteikia pasakojimais ir vaizdine medžiaga. Šiais būdais jaunimas skatina savo bendraamžius domėtis šalies praeitimi, puoselėja kartų dialogą, turi galimybę savo vertybes išreikšti netradicinėmis formomis.

Spalio 11 dieną mūsų gimnazijos mokinius aplankė marijampolietis „Misija Sibiras‘16“ dalyvis Lukas Paltanavičius. Jis pasidalino įspūdžiais, prisiminimais, paragino ir kitus dalyvauti kitais metais.

Džiugu, kad mūsų mokykloje yra skatinamas pilietiškumas, patriotizmas ir puoselėjamos ilgametės vertybės. Dėkojame Lukui!