Viešnagė Turkijoje

Mūsų gimnazijos mokytojos, dalyvaujančios tarptautiniame Erasmus+ KA2 projekte „Magic in the Classroom with Augmented Reality“, balandžio 18-22 dienomis turėjo galimybę aplankyti Turkijos  miestą Stambulą, susipažinti su šalies kultūra, papročiais bei architektūra. Į kelionę vyko anglų kalbos mokytoja Inga Jočionienė ir pradinio ugdymo bei informatikos mokytoja Rima Balniuvienė. Į Stambulą taip pat atvyko mokytojai iš Graikijos, Kroatijos, Latvijos, Portugalijos.

Pirmąją dieną apžiūrėjome mokyklą, lankėmės pamokose. Turkų moksleiviai paruošė svečiams trumpą mokyklos pristatymą-koncertą, vaišino tėvelių ruoštais nacionaliniais turkų patiekalais.

Sekančias dvi dienas projekto dalyviai aktyviai dirbo su SurveyMonkey programa. Sudarė apklausas mokiniams, jų tėvams bei mokytojams. Pasidalino savo patirtimi apie programų QR ir Aurasma panaudojimą darbe. Pristatė savo kūrybinius projektus.

Kitomis dienomis laukė ekskursijos po miestą. Čia apstu musulmoniškų mečečių, bažnyčių, muziejų, šurmuliuoja turgavietės ir savo prabanga stebina sultonų rūmai.
Aplankėme Mėlynąją mečetę, gėrėjomės Šv. Sofijos soboru (Haya Sofya), prabangiais Dolmabahce rūmais. Išvydome Bazilikos vandens saugyklas. Pakilome į 62 metrų aukščio Galata bokštą pasidairyti virš Stambulo stogų.

Visa tai paliko neišdildomą įspūdį.

Laukiame kitais mokslo metais į mūsų gimnaziją atvyksiančių mokytojų ir mokinių iš projekte dalyvaujančių šalių. Tikimės, kad svečiams pas mus bus gera.