Žygis į Marijampolės bažnyčias -Marijampolės vardo suteikimo 35 metų sukakčiai paminėti

Šiandien mūsų gimnazijos penktų klasių mokiniai dalyvavo Integruotoje, istorijos, tikybos ir kūno kultūros, pamokoje už mokyklos ribų: „Žygis į Marijampolės bažnyčias. Marijampolės vardo suteikimo 35 metų sukakčiai paminėti.“ Mokiniai galėjo pasikartoti savo turimas žinias ir išgirsti dar daug kitų naujų dalykų. Taip pat turėjo galimybę išmėginti ir vargonus. Gražiai nuskambėjo Bacho polifoninės melodijos, atliekamos Kipro Jočionio, tada įsidrasino ir kiti, norėdami bent po truputį prisiliesti prie šio didingo instrumento. Galėjo palyginti abiejų bažnyčių vargonus, suskaičiuoti registrus, manualus, išbandyti vargonų kojinę klaviatūrą. Bazilikoje mus pasitiko J.Matulaičio muziejaus darbuotojas, muziejininkas Arūnas Kapsevičius atskleidęs daugybė bazilikos „paslapčių”, papasakojęs apie pirmuosius Marijampolės gyventojus – Marijonus, kurie įtakojo ir Marijampolės vardo atsiradimą. Buvo visai įdomu išgirsti, ir tokį dalyką, jog Titaniko laivu yra plaukęs ir skęstant laivui yra žuvęs 27-erių metų kun. Juozas Montvila, kurio tėviškė yra visai netoli Marijampolės ir jis yra krikštytas šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje.
Projektą organizavo mokytojos: Reda Kriaučiūnienė, Vilma Narušė ir Rasa Slankauskienė.