Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas

Rugsėjo 24 – 26 dienomis Ia g ir Ib g mokiniams vyko pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas, kurį vykdė Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių 4 – osios rinktinės instruktoriai. Visa veikla buvo suskirstyta į tris dienas: pirmoji diena buvo skirta PGĮK atidarymui, pilietiškumo ir kitoms paskaitoms, skirtoms pasiruošti praktinei mokymų daliai. Antroji diena buvo skirta veikloms lauke: pirmiausiai vyko supažindinimas su saugaus elgesio taisyklėmis, vėliau supažindinimas su ginklu, laužo įkūrimas, palapinių statymo būdai ir kt. Trečioji diena buvo skirta žygiui į Meškučių piliakalnį. Mokiniai žygio metu turėjo atlikti įvairias užduotis: ieškoti koordinačių žemėlapyje, rišti virves, dėti turniketą ant sužeistos vietos, statyti palapinės nuo lietaus ir vėjo, kt. užduotis. Po žygio visiems Ia ir Ib klasių gimnazistams buvo išdalinti PGĮK pažymėjimai. Mokinius žygyje lydėjo fizinio ugdymo mokytoja Vilma Narušė ir Ia g klasės kuratorė Ina Urbonienė. Visų trijų dienų veikla suteikė mokiniams galimybę ne tik tobulinti savo turimas žinias bei įgūdžius, bet ir labiau pažinti vienas kitą kaip asmenybę su savo stipriomis charakterio pusėmis, kurias panaudodami jie puikiai derėjo vienas su kitu dirbdami komandoje. Vieningi, draugiški ir empatiški mokiniai – tai yra tai, kuo nuoširdžiai galime džiaugtis mūsų gimnazijoje.