Antrasis vaikų chorų festivalis ,,Advento ramybė“

Jau greit į savo namus įsileisime pačią gražiausią metų šventę – šventas Kalėdas. Šventinis šurmulys jaučiamas mieste, įstaigose, parduotuvėse. Jaunatviški balsai klegėjo šį penktadienį ir mūsų gimnazijoje.

Gruodžio 12 dieną gimnazijoje vyko antrasis vaikų chorų festivalis ,,Advento ramybė“. Svečiavosi chorai iš Marijampolės, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos bei Garliavos.  Vakarą pradėjo gimnazijos direktorius kan. D. Jasulaitis. Jis pasveikino visus susirinkusius ir palinkėjo, kad kiekvienas iš mūsų uždegtume  žvakutę ne tik namuose, bet ir savo sieloje, gerumo, meilės ir laukimo žvakutę. Festivalį pradėjo mūsų gimnazijos jaunučių choras, kuriam vadovauja V. Mačiulskas. Jo bei direktoriaus   pavaduotojos ugdymui L. Dambauskienės iniciatyva jau antrus metus iš eilės vyksta šis festivalis. ,,Norėtųsi, kad tai taptų gražia mūsų gimnazijos tradicija,“- sako L. Dambauskienė. V. Mačiulskas yra ne tik chorų vadovas, bet ir aranžavo kai kurias  dainas, skambėjusias koncerte. Festivalyje taip pat dalyvavo   Marijampolės kultūros centro jaunučių  choras (vadovė B. Barauskienė), Garliavos meno mokyklos jaunučių choras (vadovė I. Kubiliūnienė),  Kazlų Rūdos R. Žigaičio menų mokyklos jaunių choras (vadovė S. Vitukynienė), Marijampolės kultūros centro jaunių choras (vadovės B. Barauskienė, Laima Venclovienė), Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijos berniukų ir jaunuolių choras (vadovė V. Junevičienė) bei Vilkaviškio muzikos mokyklos merginų choras (vadovė D. Balčiūnienė). Programoje skambėjo kalėdinės giesmės ir dainos. Renginį labai  jautriai ir nuoširdžiai, vis įpindama pasakojimus apie gerumą, atjautą  ir meilę   vedė J. Elshorbgy. Festivalį  užbaigė visų chorų bendra giesmė ,,Rasokit, Dangūs“, kuri abejingų nepaliko.

Klausydami muzikos garsų, pamokančių ir įkvepiančių gražiau gyventi istorijų,  tikriausiai kiekvienas  mintyse sugrįžome  į prabėgusį laiką. Juk ten  tiek daug  mūsų pėdų – gerumo, tikėjimo, netekties, laukimo…Nereikia jų apeiti, nereikia nuo jų nusigręžti.  Su visais savo prisiminimais susėskime prie Kūčių stalo ir lai  skleidžiasi Gerumo, Susitaikymo ir Meilės žiedai.