SEK MUS

Atsakomybė

Daugeliui vaikų internetas prieinamas kiekvieną dieną. Čia mokiniai gali greitai susirasti norimą informaciją, bendrauti su klasės draugais. Tačiau nutinka ir taip, kad smalsumo vedami mokiniai apsilanko netinkamo turinio puslapiuose, žaidžia smurtinius žaidimus, įkelia provokuojančių nuotraukų ar pasityčioja iš kito vaiko. Nutinka taip, kad iš pirmo žvilgsnio nekaltas veiksmas, virsta administracine, o kartais ir baudžiamąja atsakomybę. Priminė mokiniams, kad važinėjat paspirtuku, riedučiais ar dviračiu BŪTINA dėvėti šalmą. Elektroninių cigarečių net turėjimas užtraukia administracinę atsakomybę.

Siekiant apsaugoti vaikus ir užkirsti tam kelią mokykloje lankėsi ir paskaitą 6-8 klasių mokiniams „Minimalios priežiūros priemonės. Kas tai ir kodėl tai svarbu žinoti vaikams?“ skaitė Marijampolės savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo specialistė Jolita Žukelienė.

Dėkojame Jolitai už pasidalinimą savo darbo patirtimi, įžvalgomis, patarimais ir atsakymus į mokinių klausimus. Na, o tėvams norime priminti, kad be priežiūros palikti vaikai internete, gali atsidurti pavojuje.

Soc. pedagogė Živilė Sajatauskienė