Chorų festivalis “Pavasario skaidri versmė 2022”

Gegužės 18 dieną Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijoje jau 4 kartą vyko gimnazijos organizuojamas chorų festivalis. Pirmieji  trys festivaliai ankstesniais metais vyko  adventiniu laikotarpiu, o šiemet festivalis organizuotas obelims žydint ir pavadintas “Pavasario skaidri versmė 2022”.

Festivalyje dalyvavo 6 chorai:  Garliavos meno mokyklos jaunučių choras (vadovė Indra Kubiliūnienė, koncetrmeisterė Vilma Švabauskienė), Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos jaunių choras (vadovė Salomėja Vitukynienė, koncertmeisteris Kęstutis Paulaitis), Marijampolės meno mokyklos jaunių choras (vadovė Loreta Dambauskienė, koncertmeisteris Arnoldas Jasevičius), Šakių meno mokyklos jaunių choras „Aušrinės“ (vadovė Ramunė Valaitienė, koncertmeisteris Rolandas Babraitis), Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijos jaunučių choras (vadovas Valdas Mačiulskas, koncertmeiteris Arūnas Šerpytis) ir Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijos jaunių choras (vadovas Valdas Mačiulskas, koncertmeiteris Arūnas Šerpytis). Renginio vedėja Jolita Ryngnga pristatydama kūrinius sekė pasaką apie gėrio ir blogio kovą, kai nugalėjus gėriui, jis muzikos pavidalu užpildo klausytojų širdis. Chorai atliko  R.Rodžerso, C.Gray, B.Chilcott,  V. Kernagio, L Abario, B. Gorbulskio, I. Mažuikaitės ir kitų kompozitorių sukurtos dainos. Festivalį  vainikavo visų  chorų kartu atliekama giesmė „Renkamės Mariją“, aranžuota Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijos mokytojo, choro vadovo  V. Mačiulsko.

Festivalio pabaigoje chorai buvo apdovanoti padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis, sukurtomis mokytojos J. Bičkienės,  ir buvo nustebinti saldžia staigmena – ledais.

Pasibaigus koncertui Kazlų Rūdos, Garliavos ir Šakių chorų nariai dalyvavo edukacinėje ekskursijoje ir buvo supažindinti su svarbiomis Marijampolės miesto vietomis. Ekskursijos programą ir objektų pristatymus parengė lietuvių kalbos mokytoja I. Martinaitienė. Svečiai aplankė V. Urmana suolelį prie Marijampolės kultūros centro, paminklą “Tautai ir kalbai” J. Basanavičiaus aikštėje, Poezijos parke sužinojo paminklo Vytauto Kernagio dainai „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ atsiradimo istoriją, aplankė Vytauto parką ir Kačių kiemelį. Svečius prie  kiekvieno lankomo objekto pasitiko ir apie juos papasakojo  7 a klasės mokiniai. Festivalio svečius  mieste lydėjo  mokytojai Audrius, Ilona, Lina, Jolanta, Jurgita, Inga ir Gintarė.

Festivalis “Pavasario skaidri versmė 2022” pripildė mokyklos erdves ir klausytojų širdis chorinės muzikos,  choristai klausydamiesi kitų chorų atliekamų dainų pasisėmė  patirties, o ekskursijoje gavo žinių ir galimybę susipažinti su Marijampolės istorija ir  svarbiais kultūriniais miesto  objektais.