SEK MUS

Dalyvaujame Erasmus + KA2 projekte “Magic in the classroom with Augmented Reality“

Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijoje vyko tarptautinio Erasmus + KA2 projekto “Magic in the classroom with Augmented Reality“ susitikimas

Nuo 2015 m. Marijampolės šv. Cecilijos gimnazija dalyvauja Erasmus + KA2 projekte “Magic in the classroom with Augmented Reality”. Tai tarptautinis projektas, kuriame be Lietuvos dar dalyvauja Latvijos, Kroatijos, Graikijos, Portugalijos ir Turkijos šalių  moksleiviai bei jų mokytojai. Projekto dalyvių  susitikimai jau vyko Latvijoje, Turkijoje ir Kroatijoje. Jų metu buvo gilinamasi į informacinių technologijų naujoves,  jų pritaikymą ugdymo procese, mokomasi dirbti su taikomosiomis programomis „Aurasma“, „Business Card Designer“, „SurveyMonkey“ ir „QR Code Maker“.

2017m. vasario mėn. 19-25 d. vyko ketvirtasis projekto dalyvių susitikimas. Šį kartą jie svečiavosi Lietuvoje, Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijoje. Iš šalių partnerių į mūsų miestą atvyko 13 mokytojų ir 20 mokinių. Susitikimo metu buvo siekiama gerinti informacinių technologijų ir verslumo įgūdžius, tobulinti komunikacinę kompetenciją, plėtoti supratimą ir tarpusavio pagarbos dvasią, skatinti toleranciją tarp tautų ir jų kultūrų.   Mūsų svečiai susipažino su Lietuvos kultūra, tradicijomis, kulinariniu paveldu, o taip pat su mūsų miesto architektūra bei šv. Cecilijos gimnazijos kasdienybe ir čia nuolat skambančiais muzikos ritmais.

Šalių partnerių susitikimas prasidėjo oficialiu projekto atidarymu Savivaldybės Tarybos posėdžių salėje, kur svečius pasveikino ir su miesto istorija supažindino Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė bei administracijos direktorius Sigitas Valančius. Čia pristatytas filmas apie savivaldybės istoriją, verslą, švietimą, kultūrą bei tradicijas.

Visą savaitę projekto dalyviai buvo pasinėrę į projektinę veiklą. Panaudodami QR kodus, jie kūrė vizitines korteles, dirbo su Aurasma ir kitomis taikomosiomis programomis, sumaketavo Sūduvos regiono tautinių juostų kompozicijas su paslėptais QR kodais. Marijampolės kultūros centre vyko projekto koncertas, kuriame žiūrovus džiugino ne tik šv. Cecilijos gimnazijos mokiniai, bet ir šalių partnerių atstovai. Projekto dalyviai taip pat lankėsi Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos interaktyvaus mokymosi multicentre, kur domėjosi fotografijos istorija bei paslaptimis, kompiuterinių technologijų pagalba mokėsi kurti muziką bei animaciją. Ekskursijos į Vilnių metu projekto svečiai sužinojo Lietuvos valdovų rūmų paslaptis, susipažino su Vilniaus senamiesčiu bei apsilankė Trakų pilyje. Taip pat aplankė Birštoną, dalyvavo edukacinėje programoje apie tradicinius lietuviškus patiekalus, su įdomumu jų  paragavo.

Mokyklos bendruomenė džiaugiasi vykstančiu projektu bei jo teikiama nauda. Kitais metais projekto dalyvių susitikimai vyks Graikijoje ir Portugalijoje. Džiugu, kad į projektinę veiklą įsitraukia vis daugiau mokinių bei mokytojų.