Erasmus+ „Europe is my future” – gruodžio 16d.

Erasmus+ „Europe is my future” – ketvirtoji diena. Ekskursijos KTU muziejuje metu nukeliavome laiku į smetoninę Lietuvą, aplankėme seniausius Universiteto pastatus, sužinojome, kur dirbo ir mokėsi žymiausi Lietuvos valstybės veikėjai ir mokslininkai, išgirdome įdomių ir linksmų istorijų iš spalvingo studentų gyvenimo, pamatėme beveik 100 metų senumo istorinę prof. K. Vasiliausko medžiagų atsparumo laboratoriją ir sudalyvavome edukacinėje programoje „Pažintis su senovine laboratorija“.
Per pietus Bernelių smuklėje išmokome virti cepelinus. O popiet, pasivaikščioję Laisvės alėja, aplankėme istorinę LR Prezidentūrą, kur išgirdome Prezidento rūmų istoriją, apie Kauno tapimą laikinąja sostine ir to laikmečio politinį kontekstą.
Vakarop aplankėme „Atominį bunkerį“, kuris pristato „KGB šnipų muziejų“! Tai unikali kolekcija, kurioje paviešinta slapta sekimo įranga ir prietaisai, naudoti NKVD, KGB ir milicijos spec. tarnybose. Iki šiol apie KGB naudotą sekimo techniką galėjome tik paskaityti knygose arba pamatyti kino filmuose apie Džeimsą Bondą.