Išradingi kelio ženklai

Kūrybiškos žmogaus saugos pamokos penktoje klasėje

5a ir 5 b klasių mokiniai žmogaus saugos pamokose mokėsi temą apie kelio ženklus. Jiems buvo pateikta kūrybinė užduotis sukurti grupėse tokius kelio ženklus, kuriuos jie norėtų matyti mieste ar už miesto ribų. „Klounams autostrada važiuoti draudžiama!!!“  – taip savo sukurtą kelio ženklą pavadino 5B klasės mokinės E. Kvietelaitytė ir L.Šlekytė. Mokinės ne tik sukūrė kelio ženklo piešinį, bet ir jį iliustruojančią istoriją. Štai ji:

„Vieną dieną klounas vaidino cirke. Po pasirodymo išgirdo žmones kalbant apie pajūrį ir pats sugalvojo ten nuvažiuoti. Užsidėjo savo patį stipriausią diržą (kad atlaikytų viršsvorį), pačias tvirčiausias savo petnešas (nors viena jų buvo suplyšusi, tai ją tiesiog persimetė per petį) ir išvažiavo ant savo vienaratuko. Pradėjęs važiuoti autostrada klounas pamatė, kad jį vejasi policija. Bet jis nesustojo, mynė toliau. Po kelių kilometrų klounas taip mynė vienaratuką, kad šis sulūžo. Klouną suėmė policija ir griežtai pasakė “KLOUNAMS AUTOSTRADA VAŽIUOTI DRAUDŽIAMA!!!“ Nuo to laiko autostradoje stovi ženklas „KLOUNAMS AUTOSTRADOJE NE VIETA“

Ačiū mokinėms už sukurtą istoriją, o visiems kitiems už kūrybines mintis ir jų perteikimą.

Žmogaus saugos dalyko mokytoja J. Kučinskienė