SEK MUS

Istorijos puslapiai filme ,,Tarp pilkų debesų“

„Man rūpėjo, kad apie lietuvių tremtį sužinotų visas pasaulis, nes šis mūsų šalies istorijos puslapis daugeliui nežinomas. Norėjome sukurti skausmingą ir autentišką filmą, bet kad liktų ir vilties bei meilės.“- taip filmo pristatyme kalbėjo rašytoja Rūta Šepetys, pagal kurios romaną ir buvo pastatytas šis filmas,  ir režisierius Marius Markevičius.

Spalio 12 dieną  į Marijampolės ,,Spindulio“ kino teatrą skubėjo  šį filmą  pamatyti ir mūsų gimnazijos  mokiniai bei  mokytojai. Su įdomumu stebėjome vienos šeimos gyvenimo istoriją. Filmas pasakojo apie 1941 m. Kaune su šeima gyvenusią paauglę Liną. Mergina mėgo piešti ir svajojo apie dailės studijas universitete, tačiau likimas jai buvo negailestingas: ji su šeima, mama, tėčiu ir jaunesniuoju broliu, buvo ištremti į Sibirą. Alkis, šaltis ir baimė dėl savo gyvybės tapo kasdieniai gyvenimo palydovai. Nepakeliamos ir nehumaniškos gyvenimo sąlygos nesutrukdė įsižiebti jausmams – mergina sutinka į atšiaurų kraštą taip pat nublokštą bendraamžį Andrių. Meilė gelbsti ir padeda išlikti.

„Tarp pilkų debesų“ –  brangiausias filmas nepriklausomos Lietuvos kino istorijoje. Jo kūrimas užtruko penkerius metus, masinėse scenose filmavosi beveik 700 žmonių, o visiems aktoriams sukurta daugiau nei 1000 kostiumų. Filme vaidino lietuvių ir užsienio aktoriai.

Filmas privertė susimąstyti. Mokiniai grįžo tylūs ir susikaupę. Išvydę tai, ką turėjo iškęsti mūsų bendraamžiai, tikriausiai  labiau gebėsime vertinti tai, ką turime dabar.