SEK MUS

Mes užaugome laisvi

Sausio 11 d., ketvirtadienį, 11 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) buvo pristatyta nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“ darbų paroda.

Parodą atvėrė ir geriausių darbų autorius apdovanojo Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, sveikinimo žodį tarė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius, Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros profesorius Jonas Kazlauskas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Ramunė Driaučiūnaitė, koncertavo Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos mokytojai.

Laisvės kovų gynėjų dienai skirto konkurso organizatorius – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras – pasiūlė 7–18 metų vaikams, jaunuoliams ir jų mokytojams apmąstyti praeities ir dabarties sąsajas, Tėvynės meilę, atsakomybę už savo tautą ir valstybę, tautinę savigarbą ir surasti individualią požiūrio išraišką liejant akvarelę, tapant, naudojant grafinės raiškos priemones ar mišrią techniką.

Konkurse dalyvavo bendrojo ugdymo, specializuotų meno mokyklų mokiniai, vaikų globos namų, dailės būrelių, studijų ugdytiniai, specialiųjų poreikių turintis jaunimas iš įvairių Lietuvos vietovių: Šilalės, Šilutės, Zarasų, Kretingos rajono, Kuršėnų, Plungės, Radviliškio, Trakų, Vilniaus, Kauno, kitų miestų ir miestelių. Iš viso gauti 668 darbai, kurie buvo įvertinti trijose amžiaus grupėse: I amžiaus grupė (7–10 metų), II amžiaus grupė (11–14 metų) ir III amžiaus grupė (15–18 metų), kiekvienoje jų išrinkti 5 laureatai ir 15 įspūdingiausių kūrinių.

Parodoje eksponuojami darbai – galimybė susipažinti su tuo, kaip moksleiviai suvokia Laisvę, kokią vietą jų gyvenimuose užima Lietuvos laisvės kovų istorijos pažinimas, kaip jaunoji karta suvokia savo pilietinius uždavinius. Kartu tai proga pamatyti, kokius ženklus, simbolius mokiniai sieja su laisva valstybe.

Konkurso organizatorių teigimu, visų amžiaus grupių dalyvių kūrinius vienija pagrindinis motyvas – Lietuvos trispalvė. Ji, perteikta daugybe skirtingų būdų, puikiai atspindi pagrindinį parodos tikslą – parodyti, kaip įvairiapusiškai mokiniai supranta teiginį „Mes užaugome laisvi“, atskleidžia minčių, emocijų, asociacijų panoramą ir pristato Laisvės sąvoką taip, kaip tik vaikai geba: atvirai, aštriai, sudėtingai, džiaugsmingai.

Mūsų mokyklos mokinės dalyvavo šioje parodoje, tai

  • Smiltė Bielevičiūtė (mokytoja Jūratė Balaikienė) darbo pavadinimas „Laimė“
  • Aura Janušauskaitė (mokytoja Skirmantė Makarevičienė) darbo pavadinimas „Laisvė kaip skrydis“

Ekspozicija Seimo Jungiamojoje galerijoje veiks iki sausio 22 d.