SEK MUS

METELIŲ REGIONINIS PARKAS

Metelių regioninis parkas – didžiųjų Pietų Lietuvos ežerų dubumos kraštovaizdžio parkas. Nuostabi šio kraštovaizdžio panorama, ežerų platybės atsiveria nuo Žagarių kalvų, nuo Prelomciškės piliakalnio. Šiame regioniniame parke daug unikalių gamtos vertybių. Čia gyvena ypač reti, Europoje saugomi baliniai vėžliai – regioninio parko simbolis. Vieninteliame Lietuvoje Trako miške auga bekotis ąžuolas. Didieji ežerai atgyja rudeninių migracijų metu. Tuomet galima stebėti ir globaliai nykstančias antis.

Nepakartojamas didžiųjų Pietų Lietuvos ežerų dubumos, suformuotos milžiniško ledyno liežuvio, kraštovaizdis. Dubumoje tyvuliuoja didieji ežerai – Dusia, Metelys ir Obelija. Ežerus supa plačios terasos – senojo ežero atabradai, smėlingos paežerių kopos ir pelkutės, į vakarus nusidriekiantys kalvagūbriai. Didžiają ežerų dubumą iš pietų pusės juosia įspūdingos aukštų kalvų virtinės. Duonos kepaliuko formos gūbriai tęsiasi Dusios ežero vakarinėmis ir Obelijos ežero rytinėmis pakrantėmis.

Šio parko darbuotojai svečiavosi ir mūsų mokykloje kovo 22 dieną. Su jais susitiko 8-tų ir III-ios gimnazijos klasių mokiniai. Mokiniams buvo pravestos pažintinės pamokos.