SEK MUS

Mokytojų kelionė Į Biržų kraštą

Besibaigiant pavasariui Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijos mokytojų kolektyvas išvyko į kelionę po Biržų kraštą, kuris garsėja karstinėmis įgriuvomis, dar vadinamomis smegduobėmis.

Pažintis su Biržų  kraštu prasidėjo nuo pėsčiųjų tilto, nutiesto per Širvėnos ežerą. Šis tiltas  jungia Astravą ir Biržus, yra ilgiausias pėsčiųjų tiltas Lietuvoje. Juo nuėję prie Astravo dvaro išgirdome apie dvaro istoriją ir likimą.

Kitas sustojimas –  Biržų regioninio parko teritorijoje esantys Kirkilų karstiniai ežerėliai ir Kirkilų apžvalgos bokštas. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių ir puikiai matyti karstinių įgriuvų reljefas. Prie pat apžvalgos bokšto yra 800 m pažintinis takas su pontoniniais tilteliais – juo vaikščiodami  stebėjome šiuos unikalius vandens telkinius iš labai arti, susipažinome su pelkėms būdinga augmenija ir gyvūnija.

Lankydamiesi Biržų krašto muziejuje, kuris įkurtas Biržų pilyje,  klausėme įdomaus gidės pasakojimo apie ekspozicijas ir krašto istoriją, nuvykę prie Karvės olos, o vėliau prie Smardonės šaltinio, gėrėjomės gamtos peizažu ir stebėjome neįtikėtinas gamtos išdaigas.

Laikas,  praleistas pažįstant savo kraštą, plečia pasaulėžiūrą ir stiprina bendrystę, įkvepia naujoms idėjoms ir palieka daug įspūdžių.