Moliuskai

Septintose klasėse per biologijos pamoką mokėmės apie moliuskus.
Ar teko girdėti, jog ir kriauklės gali suformuoti metines rieves? Todėl šios pamokos vienas iš tikslų buvo nustatyti, kiek metų yra dvigeldžiams moliuskams – bedantei ir austrei. Kruopščiai skaičiavome ir išsiaiškinome, jog moliuskų amžius gali būti skaičiuojamas dešimtimis! Dėl šios priežasties galima daryti prielaidą, kodėl austrės ir kitos minkštakūnių gėrybės yra tokios brangios.
Taip pat, šios pamokos metu tarpusavyje lyginome dvigeldžių ir pilvakojų moliuskų kriaukles: jų spalvas, formą, fiksavome storį, ilgį, stengėmės duotas kriaukles kruopščiai nusipiešti.
Mokiniai domėjosi ir skaitė pranešimus apie moliuskų panaudojimą maisto pramonėje. Teko išgirsti ne vieną gardų ir egzotišką patiekalą!
Mokytoja Lina Klimavičienė