SEK MUS

Pasimatymas su tarptautinio garso muzikantais

Rugsėjo 15-ąją turėjome ypatingą susitikimą su tarptautines aukštumas pasiekusiais muzikantais Laura Latvaityte – Zaman ir buvusiais mūsų mokyklos mokiniais Mariumi Reklaičiu bei Kamile Zaveckaite. Pokalbį jauriai ir įdomiai vedė muzikos mokytoja Jolita. Pirmoji savo istorija pasidalino entuziazmu ir nuoširdumu trykštanti pianistė Kamilė. Vėliau klausėmės dirigento Mariaus potyrių. O solistė Laura dalinosi, kaip ją visuomet lydėjo kūryba. Galiausiai Kamilė jausmingai atliko M. K. Čiurlionio Muzikinį momentą.
Prakalba į besisielojantį klausytoją
Mokiniams dažnai kyla klausimai: Kaip nepalūžti, kai nesiseka? Ką daryti, kad sektųsi? Kur gauti įkvėpimo? Į šiuos klausimus ir dar daugiau buvo galima rasti atsakymus pokalbyje su Mariumi, Kamile ir Laura. Jie kalbėjo tikrai įkvepiančiai ir davė daugybę patarimų su jų gyvenimiškais pavyzdžiais. Norėčiau keletą jų idėjų perduoti ir skaitytojams. Pokalbyje nuskambėjo frazė: „Šimtas perklausų – viena sėkmė“. Tai priminimas, kad klaidos, nepasisekimai – neišvengiama. Ir tai neturi būti išvengiama. Juk besimokydamas iš savo klaidų žmogus gali tobulėti. Svarbu savęs neteisti, bet atsakyti sau: ką kitąkart daryčiau kitaip? Be to, Marius patarė bandyti, eiti ir naudotis visom pakliuvusiom galimybėm. Jis pats tokiu būdu visai netikėtai pradėjo dirbti su garsiu koncertmeisteriu. O įkvėpimo Laura siūlė ieškoti mene, jai tai – “dieviška žinia iš dangaus, kurią mes perleidžiam per save“. Arba visai neieškoti jokio įkvėpimo, o tiesiog nueiti pailsėti į mišką, kuriame dažnai, kaip A. Baranauskas rašė, „lietuvis, ko verkia nežino“.
Smiltė Eidukevičiūtė