Paskutinis skambutis

Jau baigias paskutinė pamoka,

Kurios tema – išsiskyrimas.

Čia telpa nuostabių prisiminų platuma,

Čia telpa išsakytų žodžių palikimas…

Gegužės 21 d. Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazijos XIII abiturientų laidai nuskambėjo paskutinis skambutis, simbolizuojantis paskutinę dieną mokykloje.  Ši diena svarbi ir jaudinanti kiekvienam, stovinčiam ant brandos egzaminų slenksčio.

Šventė prasidėjo smagia klasės fotosesija gimnazijos kiemelyje. Visi kartu tradiciškai pasodinome magnolijos medelį, kuris kiekvieną pavasarį žydėdamas primins apie čia besimokiusią XIII abiturientų laidą.  Paskutinė pamoka buvo ypatinga, pilna nuoširdžių palinkėjimų, prisiminimų, juoko ir ašarų.

Paskutinio skambučio šventė vyko nuotoliniu būdu, laikantis visų saugumo reikalavimų. Joje dalyvavo visa gimnazijos bendruomenė – mokytojai, tėvai, pirmokėliai, III g. klasė bei pirmoji abiturientų mokytoja. Renginį pradėjo gimnazijos rektorius kan. Donatas Jasulaitis, linkėdamas abiturientams ryžto, susikaupimo ir Dievo palaimos. Tradiciškai 12-okus pasveikino pirmokėliai, į klasę atskubėję skambindami mokykliniu varpeliu bei įteikdami drugeliais plazdančius pieštukus. III g. klasės mokiniai ypatingai papuošė abiturientų klasę ir padovanojo simbolinę dovaną – kiekvienam po molinį mokyklinį varpelį su asmeniniu palinkėjimu bei kitas mokyklą ir vaikystę simbolizuojančias dovanėles. Renginio metu jie pasekė prasmigą pasaką apie 12-okų vaikystę ir praleistą mokykloje laiką. Tuo tarpu abiturientai jiems perskaitė testamentą ir perdavė simbolinį gimnazijos raktą, atrakinantį visas duris į sėkmę ir žinių pasaulį.

Mieli abiturientai, linkime jums kuo didžiausios sėkmės! Tegul būsimų egzaminų rezultatai atveria norimas duris!

1. Leonavičienė