SEK MUS

Reflexus – Marijampolės miesto atspindžiai

Gruodžio 9 dieną 4 klasės mokiniai kartu su mokytoja Ž. Žakauskaite vyko į miesto viešąją biblioteką. Ten apžiūrėjo veikiančią parodą REFLEXUS (graik.- atspindžiai). Ši paroda yra senosios Marijampolės vaizdų vizualizacija. Jos metu susipažinome su esamais ir jau išnykusiais Marijampolės miesto architektūros paminklais, gatvių peizažo kaita. Ant eko stiklo paketų dailininkės Loretos Skinkienės rankomis išgraviruoti ir LED lempomis apšviesti paveikslai priminė atpažįstamas ir neatpažįstamas mūsų miesto vietas. Parodos metu buvo demonstruojamas trumpametražis filmas, kurio metu mūsų miesto istorikai papasakojo įdomių faktų apie žmonių gyvenimą Marijampolėje. Moksleiviai susipažino su J. Basanavičiaus aikštės ir aplinkinių gatvių istorija, sužinojo kada ir kur buvo pastatyta pirmoji miesto ligoninė, pirmasis kino teatras, kur buvo didžiausias mieste žydų maldos namų kompleksas.
Paroda- puiki metodinė priemonė, kraštotyrinė medžiaga visiems mokiniams ir mokytojams.

Mokytoja Žydruolė Žakauskaitė