SEK MUS

Tarptautinė muzikos diena

,,Išgyvenimai, kuriuos suteikia muzika, daro sielą atviresnę viskam – ir grožiui, ir žmonėms, ir santykiams su šeima ar draugais“- Maestro Mstislavas Rastropovičius

1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine muzikos diena. Vienas iš šios šventės iniciatorių – kompozitorius Dmitrijus  Šostakovičius. Šią dieną įvairiose šalyse rengiami geriausių šalies atlikėjų koncertai, tai puiki proga pasirodyti ir kylančioms muzikos žvaigždėms.

Šią dieną paminėjo ir mūsų gimnazija. Visus šios gražios šventės proga pasveikino gimnazijos rektorius D. Jasulaitis ir pavaduotoja D. Rutkauskienė.  Visiems palinkėjo gerų emocijų bei malonaus klausymosi. 10 val. vyko koncertas 1- 4 klasių mokiniams. Programoje dalyvavo 1 klasės mokinė Elena Mačiulskaitė  ir jos mokytoja Angelė Radzevičienė ,4 klasės mokinė  Dileta Sarpaliūtė  ir jos mokytojas Revalis Pliskus,  4b klasės mokinė Luknė Šlekytė (violončelė), jos  mokyt. Irena Valiulienė, 4b klasės mokinys Jovis Jočionis, jo mokyt. Nadiežda Liberis, 4b klasės mokinės Luknė Šlekytė  (violončelės klasė) ir  Elinga Kvietelaitytė (smuiko klasė), jų mokyt. Rita Marcinkevičienė, styginių ansamblis, mokyt. Ilona Mockevičienė,   Rokas Liaukus (saksofonas), mokyt. Remigijus Stočkus . Jie atliko lietuvių ir užsienio šalių klasikų kūrinius.

12 valandą vyko koncertas  vyresniems mokiniams. Jiems koncertavo gimnazijos mokiniai Lukas Butkus ( fortepijonas) ir   Rokas Liaukus (saksofonas) bei mokytojai  Ilona Mockevičienė (smuikas), Irina Šerpytienė ir Arūnas Šerpytis (akordeonas), Margarita Upit  ir Vidmantas Matusevičius (smuikas), Revalis Pliskus ( fortepijonas), Irena Valiulienė ( violončelė), Danutė Žemaitienė (fleita). Programoje skambėjo A.Plazzolos ,,Valsas“, C. Debussy ,,Arabeska“, D. Tiberijo ,,Argentinos kerai“, J. Kern ,,Dūmai“, E. Preslio ,,Negaliu neįsimylėti“ ir kiti kūriniai. Koncertas visus sužavėjo. Juk tik muzikos garsai, ta universali kalba, visus suvienija  ir   pakylėja  virš kasdienybės.