SEK MUS

Erasmus+ „Europe is my future” trumpalaikis mokinių mainų vizitas Turkijoje

Š. m. gegužės 23 – 27 dienomis Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijos anglų kalbos mokytojos ir mokiniai viešėjo Antalijoje, Turkijoje pagal Erasmus + projektą „Europe is my future“. Kartu su Rumunijos, Italijos ir Turkijos mokyklų mokytojų ir mokinių komandomis dalyvavome savaitėje veiklų, edukacijų bei pažintinių ekskursijų.

Pačią pirmąją dieną Antalijos mokykloje, kurioje įdomumo dėlei reikėtų pastebėti mokosi vien tik berniukai,  projekto komandos pristatė savo šalių tradicijas bei papročius. Vėliau laukė priešpiečiai mokyklos valgykloje, o po pietų išvyka prie Dudeno krioklių. Antroji susitikimo diena buvo skirta paskaitai tema „ Kultūrinės ir socialinės Europos sąjungos naudos“, kurią vedė turkų mokytojas Mustafa. Vėliau savo gyvenimiška, kultūrine ir socialine patirtimis pasidalijo imigrantai iš Škotijos, Amerikos ir Pakistano. Jų motyvuojančios kalbos įkvėpė mokinius plėsti savo pažintinius gyvenimiškuosius horizontus ir apsvarstyti galimybes studijoms bei kelionėms užsienio šalyse. Po pietų visų šalių komandos grožėjosi Antalijos senamiesčiu bei čia atsiveriančiais akiai mielais vaizdais. Trečiadienis buvo skirtas ekskursijoms už Antalijos ribų: aplankėme Aspendos, Sidę ir Perge. Aspendos – kadaise buvęs svarbus prekybinis miestas, šiandien lankomas dėl čia išlikusio romėnų teatro, 40-yje marmuro sėdimųjų eilių sutalpindavusio apie 12 000 žiūrovų. Aspendos vietovėje taip pat neblogai išsilaikę maždaug I a. statyto akveduko griuvėsiai. Sidėje pirmiausia pamatėme miesto sienos likučius ir nimfėją (dekoratyvinį fontaną). Toliau prieš mus atsivėrė didžiuliai Sidės teatro likučiai, o didingumu nustebino II a. Apolono ir Atėnės šventyklos likučiai. Perge mus pasitiko senovinio miesto griuvėsiai su išlikusiais amfiteatro griuvėsių likučiais. Likusios susitikimo savaitės dienos buvo skirtos sertifikatų įteikimui, apsilankymui Antalijos mokslo muziejuje ir ekstremaliam pasikėlimui Tünektepe funikulieriumi į 635 m aukščio kalną virš jūros lygio.

Gera dalyvauti, patirti, mokytis, susidraugauti bei pažinti kitų šalių žmones, jų papročius bei tradicijas. Gera būti komandos dalimi siekiančia vieno tikslo – visapusiškos asmenybės ugdymo ne tik mokykloje, bet ir per naujus patyrimus. O dabar mūsų laukia dar vienas susitikimas Rumunijoje. Naujai patirčiai ir pažinimui  sakome „TAIP“!