SEK MUS

Europos kalbų diena

 

800 milijonų europiečių iš 47 Europos valstybių kasmet nuo 2001 metų rugsėjo 26 švenčia Europos kalbų dieną. Kalbos susijusios viena su kita kaip šeimos nariai. Dauguma Europos kalbų priklauso didelei indoeuropiečių kalbų šeimai, o žmonės kalba keliomis kalbomis. Dvikalbystė turi daugybę teigiamų aspektų: ji palengvina kitos kalbos mokymąsi, stiprina mąstymą ir padidina galimybę bendrauti su žmonėmis iš kitų kultūrų. Beje, suteikia ir ekonominės naudos. Anglų kalba – Europos kalbų karalienė. Praeityje ji skolinosi daug žodžių ir posakių iš kitų kalbų, šiandien visa Europa skolinasi iš jos. Tačiau stipri ir kitų kalbų invazija į anglų – vien Londone šiandien kalbama 300 kalbų ( arabų, turkų, kurdų, hindi, berberų ir kt.). Gimnazijos anglų kalbos mokytojai su kelių klasių mokiniais užsienio kalbos žinias gilino keliaudami po Marijampolę ir pasinaudodami audiogidų paslaugom. Nauda dviguba – geriau pažinsime miestą, turtingesnis anglų kalbos žodynas. Gimtoji kalba yra ta, kuria kalbama dažniausiai ir geriausiai. Ar tikrai? Gimnazijos dešimtokai įsitikino, kaip sunku taisyklingai kalbėti. Jie, pasidaliję į grupes, taisė sakinius, piešė karikatūras bei vaidino komiškas situacijas, kai darkoma gimtoji kalba. Kitų klasių mokiniai tobulino rašybos įgūdžius. Taip šventėme mes.