SEK MUS

John Rutter „Vaikų mišios“

Lapkričio 30 d., šeštadienį, 17 val. Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje skambės nuostabaus grožio ir didžiulio populiarumo pasaulio koncertų salėse sulaukęs britų kompozitoriaus John Rutter kūrinys „Vaikų mišios“. Jas atliks solistai Asta Krikščiūnaitė, Stein Skjervold, choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas), Lietuvos kariuomenės orkestras  (kapelmeisteris mjr. Egidijus Ališauskas) ir mokytojų Loretos Dambauskienės ir Valdo Mačiulsko vadovaujami Marijampolės meno mokyklos jaunių choras bei Šv. Cecilijos gimnazijos jaunių choras. Už dirigento pulto stos choro „Vilnius“ meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas.

Koncertas taps pirmuoju KĮ valstybinio choro „Vilnius“ rengiamo edukacinio projekto „Choras „Vilnius“ ir jaunieji talentai“ koncertu. Projekto metu profesionalūs atlikėjai drauge su skirtingų miestų vaikų chorais rengia ir atlieka bendrą kūrinį kartu su ryškiais Lietuvos solistais ir kolektyvais. Jaunieji atlikėjai, būdami vienoje scenoje su patyrusiais choro dainininkais, orkestro muzikantais bei solistais turi puikią galimybę lavinti kūrybiškumą.

„Kompozitorius J. Rutter „Vaikų mišias“ sukūrė įkvėptas muzikinių vaikystės patirčių – vaikų choras, kuriame dainavo kūrėjas, dalyvavo B. Britteno „Karo requiem“ atlikime ir įrašuose. Kaip sakė pats kompozitorius, galimybė kartu su profesionaliais muzikantais atlikti pasaulinį šedevrą ir palikti savo pėdsaką istorijoje buvo nuostabi ir įkvepianti. Tad neatsitiktinai „Vaikų mišios“ parašytos ir vaikų chorui – jaunieji dainininkai turi neįkainojamą patirtį prisiliesti prie nuostabios muzikos ir ją atlikti kartu su profesionaliais scenos partneriais – solistais, choru, orkestru“ – pasakojo valstybinio choro „Vilnius“ meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas.

„Vaikų mišios“ alsuoja ypatinga šviesa ir viltimi. Nepaprastai malonu ir gera jausti teigiamas emocijas spinduliuojančią muziką ir pakviesti klausytojus kartu išgyventi skaidraus pakilumo ir optimizmo kupinas akimirkas“ – mintimis dalinosi Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, solistė Asta Krikščiūnaitė.

Maloniai kviečiame!