Lietuvių tautinis kostiumas

Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai įprasminti mokyklos pradinukai turėjo edukaciją – ,,Lietuvių tautinis kostiumas”. Užsiėmimus klasėse vedė tautodailininkai Dalia ir Juozas Arminai. Jie buvo pasipuošę nuo seno lietuviui brangiu drabužiu – suvalkietišku tautiniu kostiumu.
Kad mokiniams būtų lengviau suvokti regioninius kostiumo ypatumus, Dalia pristatė nemažą kolekciją lėlyčių, sukurtų savo rankomis, ir kurios, kaip suvenyrai, ,,keliauja” į visą pasaulį…
Smagiausia, kad kiekvienas mokinukas pasigamino lėlytę sau ir ,,aprengė” ją suvalkietiškais drabužėliais. Paklausus, ar sužinojo ką nors naujo, vienbalsiai atsakė:
– Viskas buvo nauja, įdomu, nematyta!
Svarbiausia, sužinojome, kad per Lietuvos valstybines šventes reikia iškelti ne tik trispalvę, bet ir pasipuošti tautiniu kostiumu!
Už nuoširdžią tautodailininkų veiklą mokinukai atsidėkojo gražiausia lietuviška daina ,,Tu Lietuva, tu mana!”
Mokytoja Roma