Nepamirštami įspūdžiai Anykščiuose

5b ir 6 klasės mokiniai kartu su klasės vadovėmis Vilma Naruše ir Lina Klimavičiene buvo išvykę į nepamirštamą ekskursiją Anykščiuose. Kelionės metu aplankėme keletą šio krašto svarbiausių vietų. Pirmasis sustojimas buvo Anykšių siauruko muziejuje, kuriame mokiniai sužinojo apie istorinius geležinkelio maršrutus ir jų svarbą Lietuvos transporto istorijoje. Eksponatai ir pasakojimai puikiai perteikė praeities atmosferą, o aktyvios veiklos suteikė galimybę mokiniams pasijusti tikrais traukinio konduktoriais.
Vėliau kelionė tęsėsi Antano Baranausko klėtelėje-muziejuje. Čia gilintasi į šio žymaus poeto gyvenimą ir kūrybą. Eksursijo gidė įdomiai ir šiuolaikiškai papasakojo apie Antano Baranausko indėlį lietuvių literatūrai.
Kita stotelė – Laimės žiburys. Šios simbolinės vietos pavadinimas skamba tarsi iš pasakos knygų. Šis objektas ypatingas tuo, jog jame yra Jono Biliūno kapas.
Mokiniai taip pat išbandė savo jėgas įspūdingame lajų take. Vaikai lipo mediniu taku su lig medžių viršūnėmis, kur atsivėrė nuostabus gamtos peizažas: žaliuojantys miškai, tolumoje matomi Anykščių bokštai, širdį glostė ramybę skleidžianti gamta.
Na, o ekskursijos pabaigą vainikavo – apsilankymas labirintų parke, kuriame netrūko nei juoko, nei šurmulio, nei gerų emocijų.
Ši ekskursija ne tik praplėtė mokinių akiratį, bet ir suteikė galimybę patirti gamtos ir kultūros grožio sintezę – visa tai slypi tik vos už kelių valandų nuo mūsų gimtosios Marijampolės.
Biologijos mokytoja ir klasės vadovė Lina Klimavičienė