Pi diena pradėta švęsti 1989 metais JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Atsižvelgiant į šios matematinės konstantos išraišką, ją pasiūlyta švęsti kasmet kovo 14 dieną (3,14…).
PI reiškia apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį. Ši begalinė dešimtainė neperiodinė trupmena naudojama daugelyje matematikos, inžinerijos ir kitų mokslų formulėse, ji laikoma viena svarbiausių matematinių konstantų. Manoma, kad ji buvo naudojama jau žiloje senovėje.
Norėdamos atkreipti dėmesį į matematikos svarbą mūsų gyvenime, gimnazijos matematikos mokytojos organizavo Pi dienai skirtą projektą. Mokiniai varžėsi, kas išmoks daugiausiai skaitmenų po kablelio. 1G klasės mokinys Rokas išmoko net 75 skaitmenis. Kiti piešė piešinius, kepė pyragus, kūrė eilėraščius, o Augustės rankose skaičius PI atgimė molyje. 1G klasės mokinys Džiugas dainą sukūrė ir padainavo.
Aktyvūs buvo ir mokytojai. Jie domėjosi skaičiumi PI ir vaišinosi ypatingu pyragu. Mokytojas R.Kulbokas net eilėraštį, padedantį išmokti skaičiaus reikšmę, padeklamavo. Šventė visiems patiko.