SEK MUS

Regioninė konferencija „Ekologinė reklama 2024“

Mokykloje vyko regioninė gamtamokslinė ir socialinių mokslų konferencija, kuri buvo išties įdomi ir įspūdinga, palikusi gausybę klausimų ir naujų idėjų dėl darnios ateities perspektyvos. Šiame renginyje dalyvavo aplinkosaugos politikos ekspertė Ieva Budraitytė, kuri pasakojo apie žaliąjį kursą. Asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ direktorė Neda Žutautaitė temoje „Ekomanipuliavimas: kai bandoma pabėgti nuo tiesos“ mokė visus kaip atskirti sertifikuotus ekologiškus produktus, pasakojo, kaip išvengti reklamos manipuliacijų ir neįsigyti pseudo ekologiškų produktų.
Visų 19 pranešėjų temos buvo ryškios ir įsimintinos. Mokiniai diskutavo apie iškastinį kurą, tvarumą, dalinosi idėjomis, kaip stabdyti globalinį Žemės atšilimą bei koks klimato kaitos poveikis ekonomikai. Nestokota geros nuotaiko ir patarimų, pavyzdžiui, kaip užsiaugintį ekologiškų arbūzų, kaip galima prikelti daiktus antram gyvenimui, mokiniai demonstravo greitosios mados iššūkius, negailėta gerų patarimų ir pavyzdžių, kaip iš nereikalingų laikraščių, plastikinių maišelių bei saldainių popierėlių sukurti aksesuarus ir rūbus.
Diskusijoje dalyvavę mokiniai ir kviestiniai svečiai pabrėžė būtinybę sparčiai veikti, siekiant sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išsiskyrimą. Įdomu pastebėti tai, jog dalyviai suvokė, jog konferencijos temos yra vis aktualesnės ir reikalauja ne tik diskutuoti, bet ir būtinybę spręsti šią problemą.
Kiti svarbūs aptariami klausimai buvo – „Ekologiškumas mūsų kasdienybėje“, „Marijampolės miesto tarša“, „Nesuprasta energija“. Buvo raginama didinti visuomenės sąmoningumą ir skatinti ekologinį švietimą įvairiose visuomenės grupėse.
Ši konferencija „Ekologinė reklama 2024“ buvo ne tik vieta susitikti ir dalintis žiniomis, bet ir svarbus žingsnis link tvarios ir ekologiškos ateities. Tikimės, jog šios išsakytos idėjos skatins drąsiau veikti ir spręsti ekologinius iššūkius. Tiesa ta, jog tai reikia daryti pradedant nuo savęs.
Biologijos mokytoja Lina Klimavičienė