SEK MUS

Sveikiname konkurso „Mano nata“ laureatą!

Birželio 8 d. Vilniuje Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje vyko finalinis jubiliejinio dešimtojo Nacionalinio moksleivių muzikos kūrinių konkurso „Mano nata“ koncertas.  Šį konkursą jau dešimtus metus rengia Lietuvos kompozitorių sąjunga, partneriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Lietuvos muzikos informacijos centras.  Šių metų Nacionalinio konkurso žiuri nariai – pripažinti Lietuvos kompozitoriai: Ričardas Kabelis (pirmininkas, kompozitorius, humanitarinių mokslų daktaras) Vaclovas Augustinas, kompozitorius, choro „Jauna muzika“ vadovas, Teisutis Makačinas, Agentūra LATGA, kompozitorius, Vytautė Markeliūnienė, muzikologė, humanitarinių mokslų daktarė, Matas Drukteinis, kompozitorius.

Nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata“ – tai XXI a. kūrybinės jaunuomenės meninių iššūkių orientyras ir atviri vartai į profesionalios muzikos kūrybos pasaulį. Konkursas ugdo šalies jauniausių autorių kompozicinį meistriškumą, skatina domėtis akademinės muzikos kūryba ir pažinti muzikos paslaptis iš ypatingos kuriančiojo perspektyvos. Konkurso scena – tai starto aikštelė į meninę ateitį moksleiviams, besimokantiems ne tik didžiųjų miestų, bet ir atokių miestelių bendrojo lavinimo, muzikos ir meno mokyklose, gimnazijose bei konservatorijose.

Trečiąjį kartą šiame jaunųjų kompozitorių konkurse dalyvavo mūsų gimnazijos 12 klasės mokinys Lukas Butkus. Jo kompozicijos mokytojas – garsus Lietuvos kompozitorius Vidmantas Bartulis. Konkurse buvo atliktas Luko kūrinys „Mrs. Woolf, brangioji“ styginių kvartetui. Garbi konkurso žiuri šį kūrinį įvertino I-ąja premija vyresniųjų moksleivių autorių kategorijoje.

Tad džiaugiamės Luko dar vienu laimėjimu, nuoširdžiai sveikiname ir linkime įgyvendinti savo svajonę – tapti profesionaliu kompozitoriumi.

Koncerto įrašą galite pamatyti ir išgirsti: https://www.delfi.lt/video/transliacijos/anonsai/desimtasis-nacionalinis-moksleiviu-muzikos-kuriniu-konkursas-mano-nata.d?id=81395453