SEK MUS

Nepaprasta viešnagė Kroatijoje

Lapkričio 6-10 d. anglų kalbos mokytojos Inga Jočionienė ir Jolanta Leonavičienė lankėsi Osijeko mieste Kroatijoje, kur susitiko su projekto ‚Magic in the Classroom with Argumented Reality‘ partneriais iš Kroatijos, Portugalijos, Latvijos, Graikijos bei Turkijos.  Susitikimo metu buvo planuojama tolesnė projekto eiga ir mums bene aktualiausias klausimas – susitikimas Lietuvoje, kuris vyks 2017 m. vasario 19-25 d. Šio susitikimo metu į šv. Cecilijos gimnaziją atvyks mokiniai ir mokytojai iš šalių partnerių mokyklų, visą savaitę vyks įvairi su kompiuterinėmis technologijomis susijusi veikla (darbas su planšetiniais kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais – ‚My Business card‘ kūrimas naudojantis kompiuterinėmis programomis Aurasma, My Business Card ir kt.).

Vizito metu apsilankėme  ‚OŠ Vladimira Becica Osijek‘ pradinėje mokykloje, kurioje mokosi apie 400 mokinių. Mokykla labai jauki, joje vyrauja draugiška atmosfera. Didelį įspūdį paliko Osijeko miestas. Tai ketvirtasis pagal dydį Kroatijos miestas šalies rytuose. Miestas yra istoriniame Kroatijos Slavonijos regione, prie Dravos upės, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai.  Šioje teritorijoje Kroatijai paskelbus nepriklausomybę 1991 m. vyko atviras karas prieš Kroatiją dėl Slavonijos miestų Osijeko, Vinkovcų ir Vukovaro. Vietiniai gyventojai šiuos įvykius prisimena su skausmu ir noriai dalijasi prisiminimais apie Serbijos negailestingas atakas.

Vizito metu susitikome su Osijeko miesto mero pavaduotoju, kuris puikiai kalba angliškai ir yra labai atviras kompiuterinėms technologijoms. Taip pat apsilankėme Vučedol kultūros muziejuje, kuris pasakoja visą Kroatijos istoriją nuo 3000-2500 prieš Kristų. Muziejus labai modernus, kompiuterizuotas, pasižymi netradicine architektūra ir yra laimėjęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą.

Pilnos įspūdžių ir naujų idėjų grįžome į savo gimnaziją ir nekantriai laukiame atvyksiančių svečių iš Kroatijos, Portugalijos, Latvijos, Graikijos bei Turkijos!