SEK MUS

ŠOKIŲ KOLEKTYVAS „PAS DE GRASSE“ TARPTAUTINIAME FESTIVALYJE „MES ESAME PASAULIS“

Šokių kolektyvas „Pas de Grasse“ (4 – 5 kl. mokiniai, vad. Ermana Grincinenė) gegužės 31 d. – birželio 4 d. svečiavosi Lenkijoje: dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Mes esame Pasaulis“ Novy Targe. Festivalyje dalyvavo įvairaus žanro šokių kolektyvai, folkloro ansambliai, vokalistai  ir vokalo kolektyvai bei instrumentinės muzikos atlikėjai.

Viešnagės metu mūsų mokiniai gyveno Poronine –  folkloriškiausiame Lenkijos Podhalės etnografiniame regione, kur iki šių dienų gyvi Tatrų papėdės gyventojų – goralių (kalniečių) papročiai ir ilgaamžės tradicijos, mėgavosi tradicine Podhalės krašto pramoga „Kulig“ –  pasivažinėjimu po Poronino apylinkes liaudiškais vežimais, traukiamais arklių, pramogavo gamtoje.

Mokiniai dalyvavo pažintinėse išvykose į Lenkijos žiemos sostinę Zakopanę – vaikštinėjo vaizdingiausia kurorto gatve – Krupuvki, pasikėlė kalnų traukinuku į Gubaluvkos viršukalnę, iš kur atsiveria nuostabi Tatrų, Gorcų, Pieninų ir Beskidų kalnų panorama, lankėsi „Name aukštyn kojomis“.

Įspūdingoji Niezdica žavėjo nuostabiais gamtos peizažais, legendomis apipinta  gotikine  Dunajeco pilimi bei kelione laiveliu Dunajeco upe.

Pakeliui į namus kolektyvo laukė įspūdinga ekskursija Krokuvos senamiestyje.